ידע מעמיק

ידע מעמיק

על אגו וקנאה

על אגו וקנאהאגו כוזב הוא מצע לקנאה, רשת של קנאה. ובקנאה כל אחד מאיים עלינו. בגלל האינטרס המאוד מיוחד שבאנו אתו לעולם – להיות אלוהים, כל אחד מאיים עלינו. למאמר המלא »

אבולוציה במבט חדש

האם דרוש משהו מעבר לעקרונות פיזיקאליים כדי להסביר את מקורם של מיני החיים השונים?

רוב האנשים כיום מקבלים כמובן מאליו את הרעיון שהאדם נוצר ממיני חיים נמוכים יותר בתהליך אבולוציוני. מי שמעלה סברה אחרת מסתכן להיחשב לטיפש מוחלט ובור לגבי עובדות החיים עלי אדמות. למאמר המלא »

שְׂרי פְּרֵמַה סַמְפּוּת – תיבת עדיי האהבה

1. פעם אחת עם שחר, לבוש בבגדי אישה מדהימים ביופיים, הגיע הַרי (קרישנה) במפתיע לחצר ביתה של אהובתו. הוא כיסה את פניו בקצות צעיפו האדום, ועמד שם משפיל מבטו. למאמר המלא »

תפילה להגנה מפני חרדות החיים

נָארָאיַנַה-קַוַצַ'ה

זוהי תפילה שנועדה להזכיר לדבק את האל והגנתו בכל מבוכי החיים ולמצוא כך מקלט בו. בעבר הרחוק, אינְדְרַה, מלך עדן, נשא תפילה זו ובעזרתה ניצח את צבא הרשעים. מומלץ לשאת תפילה זו בראשית כל יום, לאחר המקלחת. למאמר המלא »

השקיית השורש

הדבק מקדיש את חייו להגשמה עצמית. הדבק שואף לפתח יחסים של אהבה עם האל. על פניו יכול להיווצר הרושם שהדבק מפתח אדישות כלפי הנעשה בעולם זה, אך בפועל למאמר המלא »

לצרוך או לא מוצרי חלב לאור האכזריות כלפי הפרות?

שאלה זו היא אחת הדילמות שקשה לתת לה תשובה חד-משמעית. גם אני מתלבט בה רבות. למאמר המלא »

שְׂרִי שַׂצִ'י-סוּתָאשְׁטַקַם

הרא קרישנה שמונה תפילות המפארות את בנה של שְׂרִימַתִי שַׂצִ'ידֵוִי למאמר המלא »

Judaism and Bhakti-Yoga

There is a striking Theological similarity between the original Biblical culture למאמר המלא »

סודו של מורה נבוכים או שאיפת הרמב"ם לאהבת אלוהים

חיבור זה בסיסו בעבודה סמינריונית שהגשתי לפרופ' אביעזר רביצקי מהאוניברסיטה העברית. תודתי לו על ההשראה הרבה שהעניק לי בלימודי. למאמר המלא »

אותנטיות ותודעת קרישנה

עבודה זו מבוססת על סמינריון שהגשתי לפרופסור יעקוב גולומב מהאוניברסיטה העברית בשנת 2001. תודתי על הערותיו לסמינריון. למאמר המלא »

מחשבות על השבת

שבת – יום זה הינו תרומה נפלאה של היהדות להעלאת תודעתו הרוחנית של האדם. למאמר המלא »

שיר אהבה לשְׂרִי רָאדְהיקָא

שמונה תפילות המפארות את שְׂרִי רָאדְהיקָא למאמר המלא »

מסתוריות התודעה

בעת האחרונה ישנם מדענים שהחליטו שמאחר שהאדם הינו בסך הכול מכונת חשיבה מתוחכמת, הרי שיתכן שיהיה ביכולתם לבנות מכונות כאלה בעצמם. למאמר המלא »

חיים ממולקולות כימיות – מציאות או דמיון?

הרעיון שחיים נוצרו מכימיקלים חדר למדע לפני קצת יותר ממאה שנה. דרך המיקרוסקופים של אותה העת נראה התא פשוט כשק של כימיקלים. משום כך היה זה הגיוני למדי למדענים כמו דרווין למאמר המלא »

מדע ממימד גבוה יותר

אחד ממגלי הד.נ.א., ג'יימס ד. ווטסון, התייחס לאחרונה למסתורין של החיים: "המערכות הן מורכבות מאד, אבל אפשר להסביר אותן באמצעות חוקי הכימיה כתנודות אקראיות של חלקיקים. למאמר המלא »

סדרת המדע: הקדמה

"אני מאמין שאנו מבינים עתה כיצד נוצרו כל החומר והאנרגיה ביקום," כותב הפיסיקאי פול דיוויס, "אלא שהגרסה המדעית למאמר המלא »

רשומות הסלעים

המדענים פונים אל רשומות המאובנים כדי לברר את האמת על העבר. אך מהו הסיפור שהם באמת מספרים? למאמר המלא »

Oneness of God

Some philosophers take negative look at myths. For them, philosophy is above myths. But in the course of eliminating myths, they subject the God of the scriptures to a mere principle למאמר המלא »

שְׁרי צ'איטניה – האַוַתָאר הזהוב

קְרישְׁנַה מתענג לעד בשעשועים נשגבים במשכנו הנצחי שבשמיים הרוחניים - גוֹלוֹקַה וְרינְדָאוַנַה. פעם אחת ביומו של בְּרַהְמַא הוא יורד עלי אדמות עם וְרינְדָאוַנַה הנצחית שלו כדי לגלות כאן את עלילותיו הנשגבות. למאמר המלא »

וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר