אקטואליה

יוגה בראי הפסח

יוגה בראי הפסחהבוקר כשתרגלתי מדיטציה עברה בתוכי מחשבה על סיפור יציאת מצרים מעבדות לחרות. מה מסמל אותו הסיפור בראי היוגה?! והנה כמה מהדברים שעלו בי… למאמר המלא »

נשיא המדינה מוצא עידוד ביזמה לכינון ועד אנשי רוח בישראל

rubi-rivlin-letterלכבוד גד לובן, קראתי בשימת לב את מכתבך, שניכר כי יצא מהלב. אני מוצא בו משב רוח מעודד, דווקא משום שנכתב כעת, בתקופה המאתגרת המונחת לפתחנו למאמר המלא »

שנה טוב לכוּוּוּוּלם

שנה טובה לכולםשנה טובה לכל תושבי ישראל. כן כן, ברצוני לאחל שנה טובה לכול מי שגר ונולד בה (במיוחד לכל בני האדם, בני כל לאום ודת, אך גם לכל יצור באשר הוא). למאמר המלא »

שבשמיים ובארץ

שבשמיים ובארץאחד אלוהינו שבשמיים ובארץ. אנו שרים זאת כל פסח. האם אנו יודעים מה הכוונה מאחורי משפט זה? היכן שוכן ריבונו של עולם? אם הוא אחד, איך הוא נמצא גם בשמיים וגם בארץ? למאמר המלא »

מדריך לבחירות 2015

shyamantaka-jewelנשאלתי על-ידי חברים למי אני בוחר בבחירות המתקרבות. ראשית, אני מתכוון להצביע. זה חלק מהיותי אזרח בשיטת הממשל שאנו חיים בה כיום. למאמר המלא »

זכרונות אישיים מעזה והצעת פתרון

קרישנה וארג'ונהרק כעת ממרומיי ההימלאיה ההודית, קל לי יותר לכתוב בצורה נקייה וברורה על הנעשה בארצנו. מביט בעצב על המצב, על הפצועים וההרוגים משני הצדדים. למאמר המלא »

אלוהים לוקח צד?

war-8לאלוהים יש בעיה. הבנים שלו, שטוענים שאוהבים אותו, נלחמים אח כנגד אח, ומבקשים ממנו שיהיה לצידם במאבק זה. למאמר המלא »

על כדורגל ויוגה

על כדורגל ויוגההשנה זהו המונדיאל הראשון שלא צפיתי בו מזה 24 שנים. את שני המונדיאלים הראשונים של חיי (1982, 1986) פספסתי עקב ילדותי המוקדמת. אך מגיל 8 והלאה למאמר המלא »

חמלה וסליחה לרעים ולסובלים – או – איך להתעלות מעבר לאי-שפיות שבחיים

חמלה וסליחה לרעים ולסובליםקַמְסַה היה מלך רשע. הרשע שלו נבע מטבעו הדמוני והאתיאיסטי למאמר המלא »

זווית נוספת לחג החירות

זווית נוספת לחג החירותחג הפסח המסמל את החירות ניחן במשמעויות סמבוליות רבות. כשם שלחירות רבדים רבים, כך גם לחג עצמו עשרות פנים. במאמר זה, אנסה להראות לאן היהדות המודרנית לקחה את החג למאמר המלא »

המדינה

יוגה של אהבהרבות נאמר על השלטון הנוכחי, נאמר אפילו שהוא "משטר המאתגר את הדמוקרטיה" (דפני ליף). אני מסכים שלשלטון זה אכן ניתן לקרוא "משטר" אך איני מסכים... למאמר המלא »

שנה טובה לכל תושבי ישראל מ"יוגה של אהבה"

האיחול היחידי שלא יפלג, יתעלם ויפלה בין תושב לתושב, האיחול היחידי האמיתי, שישקף את האינטרס האמיתי של כל אדם וחי, של כל אחד לחוד וכולם ביחד, זה צמיחה רוחנית למאמר המלא »

הדרת נשים

יוגה של אהבהבוֵדות (הכתבים ההודיים העתיקים) נאמר שנשים הן כמו אש וגברים הם כמו חמאה. בשעה שחמאה באה במגע עם אש, היא נמסה. למאמר המלא »

פלשתינאים ויהודים – טובים ורעים

יוגה של אהבהמי שחושב שהאדמה שייכת לו לא צודק. האדמה לא שייכת לאיש, כי אם שייכת לאל. כל אדם רשאי להתגורר באדמת האל, בתנאי שיראה את האחר כאחיו וישתף איתו פעולה למאמר המלא »

מדינה שאפשר לחיות בה

הרי קרישנהמה בסך הכול הציבור מבקש? מדינה שאפשר לחיות בה! כאן טמון גם הפתרון וגם הבעיה הגדולה שהובילה, מובילה וככל הנראה תמשיך להוביל אותנו למשבר אחר משבר. למאמר המלא »

בגלל אנוכיות

יוגה של אהבהאנוכיות היא שורש כל רע. בהקטי יוגה, או שירות מסור ואוהב לאל, היא הדרך להשתחרר לחלוטין מאנוכיות ולזכות באהבה הנעלה ביותר לאלוהים. למאמר המלא »

מדינת רווחה?

יוגה של אהבהרווחה לא נמדדת בקלות הגישה לאמצעי מחייה, אלא בתודעה שלנו. לכל אדם יש ציפיות מהחיים. אם הציפיות גדולות ממה שיש לו, הוא לא יחוש רווחה, לא משנה כמה יהיה לו. למאמר המלא »

בהקטי יוגה – תנועת המחאה הנצחית

יוגה של אהבהבשעה שמתעוררת בישראל תנועת מחאה אמיתית, בשעה שאנשים בלתי מסופקים יוצאים ואף לנים ברחובות, בשעה שעם שלם רוצה להחזיר את המדינה המופרטת לבעלותו ודורש צדק. למאמר המלא »

מעבדות לחירות – דווקא בחג השבועות

יוגה של אהבהלא ניתן להיות "חופשיים" באמת. תמיד אנו כפופים למישהו או משהו, תמיד מישהו או משהו שולט בנו. למאמר המלא »

אקטיביזם ואנוכיות – וביטויים במציאות הישראלית

הרא קרישנהאקטיביזם (מלשון פעולה), הוא התעוררותם של יחידים לכשלים בחברה ורצונם לתקנה ולשפרה בפעילות משותפת. למאמר המלא »

היכן היה אלוהים בשואה?

הארי קרישנהכל שנה ביום השואה עולה השאלה הזו מחדש. כל שנה אני מתלבט אם לכתוב ומחליט שלא, אולי שנה הבאה. השנה החלטתי שכן. למאמר המלא »

חרדה ופוליטיקה

קרישנהאני נמנע לאחרונה מלעיין בחדשות, גם לא רואה טלוויזיה. זה משחרר אותי מחרדה מיותרת, וזמני בידי לפתח את עולמי הפנימי, למאמר המלא »

פוליטיקה מנקודת מבט רוחנית

הארי קרישנה

המצב האסטרטגי של ישראל לא מזהיר כיום. עמי האזור העוינים את ישראל מתחזקים והולכים, למאמר המלא »

משט לשלום ואין שלום

יוגה של אהבההמשט לעזה מדגים מהלכים שמובילים להתנגשות אלימה – שני הצדדים מאמינים שהם צודקים למאמר המלא »

כת? דת? יוגה!

יוגה של אהבה האמת היא שאינני יודע איך להגדיר כת. מהי כת? עושה רושם שבקרב הציבור כיום כת היא קבוצת אנשים למאמר המלא »

הפרה ננדי שוברת שתיקה

יוגה של אהבהחיבור הומוריסטי כלשהו לכבוד יום העצמאות.

שלום, שמי ננדי, ואני פרה. כן, גם לנו, הפרות, יש מו להגיד. למאמר המלא »

שלום – שמתחיל מבפנים

יוגה של אהבהשלום שמתחיל מהלב, מתגשם בעולם, וחוזר ללב. חלק נכבד מהשיח הפוליטי הפנימי ניסוב סביב שאלת השלום והקיום שלנו. למאמר המלא »

לקראת פתרון המחלוקת הישראלית-פלשתינאי

הרי קרישנהליחסים בין ישראל והפלשתינים יש היסטוריה ארוכה. תחילתם בטוב – בראשית העלייה היהודית עלו לארץ גם ערבים למאמר המלא »

מי ראוי להיות ראש ממשלה

יוגה של אהבהמדינת ישראל, עושה רושם, עומדת שוב בפני בחירות. לאור מציאות מדינית קשה ומנהיגים כושלים, מוקד הבחירות יהיה מי יעמוד בראש המדינה. למאמר המלא »

שנה טובה

הרא קרישנהשנה טובה לכל אזרחי ישראל, שנה של צמיחה רוחנית. כל שנה, אולי בגלל שכל שנה שחולפת למאמר המלא »

חג שמח ושנה טובה

יוגה של אהבהחג שמח ושנה טובה.

למען שלא נעבור לסדר היום על איחולים למאמר המלא »

אלוהים מלחמה ושלום

יוגה של אהבהבחברה המודרנית מתנהל מאבק מתמיד בין קבוצות אינטרסים שונות. מאבק זה מקבל אופי בין לאומי המסכן את העולם. למאמר המלא »

פורום – שאלות ותשובות

וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר