אלוהים

הברכה והקללה של המונותאיזם

הברכה והקללה של המונותאיזםההבדל הגדול בין מונותאיזם (אל אחד) לפוליתאיזם (אלים רבים) אינו מספרי, ואינו משפיע רק על אמונת האדם המאמין, אלא על כל צעד ושעל של אורח חייו. למאמר המלא »

על אגו וקנאה

על אגו וקנאהאגו כוזב הוא מצע לקנאה, רשת של קנאה. ובקנאה כל אחד מאיים עלינו. בגלל האינטרס המאוד מיוחד שבאנו אתו לעולם – להיות אלוהים, כל אחד מאיים עלינו. למאמר המלא »

ההיגיון בקיומו של אלוהים

יוגה של אהבהספרי הקודש הוֵדיים מלמדים שאלוהים הוא מישהו בעל דמות ואישיות לא מוגבלים. היגיון ארצי תופס אך דברים מוגבלים. לכן ההיגיון האנושי לא מסוגל להשיג את אלוהים. למאמר המלא »

הידיד הטוב ביותר

הידיד הטוב ביותרמהי סיבת כל הסיבות? האם יש כוח עליון? מהו אותו כוח עליון? והאם יש תכלית לכל הנעשה סביבנו? אלו הן רק חלק מהשאלות אשר מעסיקות את האנושות כבר אלפי שנים. למאמר המלא »

יום הולדת לאלוהים 2012

יוגה של אהבהההיגיון אומר שלכל דבר בעולם יש מקור וסיבה ראשונית. הבנת המקור והסיבה הראשונית אמורה להסביר לנו מה משמעות החיים, מה תפקידנו בעולם וכיצד ביכולתנו להגיע לשלמות. למאמר המלא »

מזל טוב לאלוהים

יוגה של אהבהדבק מוצא עונג רב בתיאורי הופעתו של קְרישְׁנַה ועלילותיו. הוא מוצא עונג עצום בלשמוע כיצד הלא מוגבל מופיע כמוגבל כדי לממש את הבטחתו לדבקיו היקרים ולהגן עליהם. למאמר המלא »

שלום פנימי וחיצוני

יוגה של אהבה"אפשר אולי, להגביל את הנשמה שבגוף מהנאה חושית גם בשעה שטעמם של מושאי החושים עדיין חי בה. אולם כאשר היא חדלה מפעילות כזו, לאור התנסות בטעם נעלה יותר, היא נשארת יציבה בתודעתה." למאמר המלא »

מאוהבות

יוגה של אהבהאחד מפלאי הטבע גדולים ביותר – שני אנשים, לעיתים זרים, נפגשים, ופתאום שניהם (או אחד מהם) חווים אחד את השני כמושלמים. למאמר המלא »

מיהו קרישנה?

הרי קרישנהקרישנה הינו אלוהים בכבודו ובעצמו, בדמותו הנשגבת מלאת החדווה ומודעת לכל. למאמר המלא »

תמיד כאישיות ייחודית

יוגה של אהבה "על האדם להגות באישיות אלוה העילאי כיודע-כל, כקדום מכל, כשליט, כקטן מהקטן ביותר... כבלתי נתפס, ותמיד כאישיות ייחודית..." למאמר המלא »

גַוּרַה פּוּרְנימָא

הרי קרישנהיום ההופעה של שְׂרי קרישנה צ'איטניה מַהָאפְּרַבְּהוּ 2011

היום זה יום ההופעה של שְׂרי קרישנה צ'איטניה מַהָאפְּרַבְּהוּ. למאמר המלא »

חידושה של היהדות

יוגה של אהבהאתר זה מוקדש לבהקטי. כלומר לדבקות באל. בהקטי-יוגה הינה יוגה של אהבה לאל, לבריאה ולברואים. יסודות הבהקטי כתובים בספרים בהגווד גיטה ושרימד בהאגותם. למאמר המלא »

מי הוא אלוהים?

הרא קרישנה 3כאשר אנו בוחנים את הטבע, אנו רואים שגוף חי אחד תמיד נוצר מגוף חי אחר – לכל מי שנולד ישנו מוליד. למאמר המלא »

גַ'נְמָאשְׁטַמִי 2010, יום הופעתו של קרישנה

יוגה של אהבהאנחנו חיים בעולם שבו אמונה באלוהים פוחתת והולכת. לכאורה, כך אומרים הסוציולוגים, בעשורים האחרונים ישנה תנועה של חזרה מחילוניות לדתיות למאמר המלא »

השלם המושלם

יוגה של אהבההספרות הוֵדית מלמדת אותנו שהאחד (האל) התרחב לרבים (לנו – ישויות החיים) לצורך יחסים. ההיגיון שלנו אומר שאם האל התרחב לנו למאמר המלא »

מפגש אישי עם אלוהים

הרי קרישנה יוגה משמע התקשרות - יצירת קשר עם האמת העליונה, עם סיבת הסיבות. מעטים מאמינים שאפשר לדעת ולפגוש את אלוהים באמת. למאמר המלא »

גַ'נְמָאשְׁטַמִי – יום הולדת לקרישנה

יום הולדת לקרישנה? איזה יופי. אך מי הוא קרישנה? אלוהים בכבודו ובעצמו. למאמר המלא »

אמונה באלוהים

יוגה של אהבהלמה אנשים מדברים על אלוהים, קרישנה, כמושא לאמונה? ראשית, כי יש צורך להאמין. למאמר המלא »

אלוהים – פילוסופיה, מדע ודת

נדון כאן בקיומו של אלוהים מנקודת מבט פילוסופית, מדעית ודתית. למאמר המלא »

אלוהים כסיבת הסיבות

הוודות מגדירות את האמת העליונה כמקור שכל דבר נובע ממנו. על פי הגדרה זו ובאמצעות ההנחה שהסיבה ניכרת בתוצאה, למאמר המלא »

הריבוי שבאחדות – תפיסת האלוהות הודית

ברהמה, שיווה, וישנו, פַּרְוַתי, שַׂקְתי, קָאלי, גַנֵשׁ, אינְדְרַה, סוּרְיַה, אַגְני, ראמה, קרישנה, לַקְשְׁמי, סַרַסְוַתִי, הַנוּמָאן ועוד למאמר המלא »

סיפור חיים פרק ב' – אלוהים ?!

הארי קרישנהכשהייתי קטנה התפללתי לאלוהים בכל פעם שרציתי משהו. רציתי להצליח במבחן, התפללתי; רציתי אופניים, התפללתי; למאמר המלא »

מי הוא אלוהים והאם יש הוכחות לקיומו?

השאלה החשובה שיש לשאול לפני בקשת הוכחה לקיומו של אלוהים היא האם ברצוננו לדעת אותו? מה המניע לבקשת למאמר המלא »

פנינים אשר שזורות על חוט

יוגה של אהבה כאשר מסתכלים על מחרוזת פנינים, איננו נותנים את דעתנו על החוט אשר עליו שזורות הפנינים, אלא רק על הפנינים עצמן. למאמר המלא »

וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר