וידאו: בהקטי יוגה

וידאו: בהקטי יוגה

אנחנו כאן, לשרת ולרומם את העולם. לב מלא אהבה, מחובר לעליון, יכול לגעת בכולם. אהבת העליון היא האהבה הגדולה ביותר. חכמי היוגה מדברים על האהוב, השוכן עמוק בליבנו. אני רוצה להתעורר מחדש ליחסים אתו. אז בהקטי תוכל לזרום מתוך ליבי.

שיווה רי: בהקטי היא המהות של היותנו חיים. זו זרימה טבעית שאנחנו יכולים לפתח, לא משנה מאיזה רקע אנחנו באים, לא משנה מה היא הנטייה הדתית רוחנית שלנו.

פראנדה קומטויס: בשבילי בהקטי זה הלב, זה השורש, של מי שאנחנו כאנשים, כישויות חיים.

מהאנידהי סוואמי: בהקטי היא אנרגיה, זו האנרגיה של אהבה. ואהבה, מקורה באלוהים. אלוהים הוא אהבה, אהבה היא אלוהים.

שרון גנון: אתה מקבל הלך רוח של קבלה, של מסירות, ואתה מקשיב למה שאלוהים רוצה לומר לך. אתה מקשיב למסר של אלוהים.

ג'אנווי האריסון: לאלה שגדלים במסורת של בהקטי, האמא נחשבת לאחד האנשים החשובים ביותר.

וורינדה וווישוואמבר שת': אני חייב לומר שאמא שלי היא המורה הראשונה שלי, היא הראתה לי את הדרך הרוחנית, אמא שלי דאגה שהתרגול הרוחני יהיה מלא וכייף בשבילי.

אננגה מנג'ארי שת': הייתה להם ילדות שמחה בתוך המסגרת של בהקטי. בהקטי הייתה החוט שחיבר אותם לחיים.

ארצ'אנה סידהי: אתה עושה את הבחירה הזאת… אני בוחרת להיות אדם נותן, אדיב יותר, אוהב יותר.

שיווה רי: אני מרגישה מאוד אסירת תודה שבהקטי יוגה הופכת להיות משהו שהוא לא זר לנו, אלא דרך מרפאת.

רוקמיני ווקר:רק כשהלך הרוח הוא שאין לי שום דבר בעולם, אבל יש לי אותך, אני שלך, זה בהקטי. אני פה רק עוברת אורח… אני עוברת בעולם הזה: היום או מחר… אני כבר לא אהיה.

ימונא דווי: אני מתרגלת בהקטי יוגה כבר 44 שנים, כל יום. כן, כל יום. כשאתה שומע על בהקטי ממקור נכון, אז אתה מתחיל להבין את הגדולה של בהקטי. וזה מדהים, זה לא משהו שאנחנו יכולים לומר: "כבר שמעתי את זה". ככל שאתה שומע יותר על בהקטי, אתה רוצה לדעת יותר על בהקטי.

רדהאנאת' סוואמי: בדרך הבהקטי, יש את האוהב והאהוב. ואנחנו מבינים שאין כוח יותר חזק ועצום, בכל הקיום הרוחני או החומרי, מאהבה.

פרופ' וואסודהא נאריאנה: הסיפור האמיתי הוא, שכל נשמה מאוחדת עם העליון כמו כלה. כל אחד מאיתנו, נאהב על ידי האחד העליון.

פראנדה קומטויס: יש טעם של אהבה שהוא ייחודי והוא רק כלפי אלוהים. אהבה משוללת אנוכיות, אהבה שאתה נותן בה את כולך, והיא מיוחדת רק לאלוהים.

ימונה דווי: יש לנו כל כך הרבה עליות ומורדות בחיים, אנחנו מטפסים בגבעות, הולכים במורדות, פעם למעלה ופעם למטה, אבל אני יכולה לומר שבהקטי יוגה זה… מקלט. יסודות שמאפשרים לאדם לראות את המצבים הללו כברכה. זה מאוד חזק, זה כמו גוש זהב שאתה חושב שהוא מאוד קטן, אבל למעשה זה תכשיט ענק, מדהים ביופיו. ובהקטי זה – שרות לאלוהים, שרות לאדם, שרות לעצמי. זה כל כך חזק. איפה שתתפוס טיפה מזה: שם, בכל מקום… זה מאוד רלוונטי לחיים של כולנו, שלך ושלי.

פראדנה קומטויס: אני לא יכולה להביע את עומק האהבה שיש בי כלפי בני אדם, אני מרגישה שהיא קיימת בי, ואני נותנת לה ביטויי. אבל יש אהבה מסויימת שהיא רק לאלוהים, ושרק אלוהים יכול להכיל אותה ולתת אהבה כזאת בחזרה.

סרטון זה על בהקטי לקוח מתוך הסרט Women of Bhakti.מאמרים נוספים מאת יוגה של אהבה

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר