וידאו: שירת העשבים – קוסמטיקה רוחנית

וידאו: שירת העשבים – קוסמטיקה רוחנית

אני ונו. חייה את דרך הבהקטי – בהקטי יוגה – יוגה של אהבה.

יוגה היא דרך של השקיה ועישוב. השקיית צמח הבהקטי שבליבנו ועישוב כל העשבים השוטים שמפריעים לו לצמוח. שירת העשבים.

הנה הם, אבא אגו או הרצון להיות במרכז, להיות הכי. הוא העשב הראשי. ממנו נולדים שאר העשבים: תאווה, קנאה, כעס, גאווה, אנוכיות, צביעות, חמדנות, אטימות, עוינות, ועוד ועוד… כולם קשורים זה בזה. הם מקור הסבל שלנו. שירתם אינה נעימה לנו, אך אינה פוסקת מניגונה.

העשבים השוטים הם כמו קוצים. לפעמים נראה לי שהם מגנים עליי. שאף אחד לא יחיה בלי. אבל הקוצים פונים גם אליי. חודרים אל מעמקי נפשי ופוצעים אותה. זהו טבעם של העשבים השוטים שבלב.

לפעמים אנחנו מזייפים. אנחנו מסגלים לעצמינו דפוסי התנהגות חיצוניים שיוצרים אשליה שאנחנו אנשים טובים ויפים. אנחנו נראים כביכול כמו אדם נקי ויפה. כמו הפרחים האלו, כולם נראים ורודים ויפים, אבל כשמתקרבים רואים שזה רק צבע. רואים שזה עשב.

בפילוסופיה של היוגה יש משפט בסנסקריט: "אָתְמַוַן מַנְיַתֵא גַ'גַת". כפי שאני כך אני רואה את העולם.

כולנו פרחים מוקפים בעשבים שוטים. מכיוון שכולנו במהותנו נשמות רוחניות, הלב שלנו במקורו רך ואוהב, רק שלרוב הוא מכוסה בכל העשבים השוטים, אלו שהזכרנו קודם. אינספור פעמים אנחנו נוטים לשפוט את האחרים על העשבים השוטים שמכסים אותם, מבלי לראות את הלב שלהם, שכמונו, גם הוא סובל מהעשבים וגם הוא רוצה להשתחרר מהם.

כשאנחנו מצביעים על מישהו, אצבע אחת מופנית אליו ושלוש אצבעות מופנות אלינו, כי כמו שאנחנו, כך אנחנו רואים את האחרים.

הזבוב נמשך לזה… אני לא רוצה להיות כמו הזבוב. אני רוצה להיות כמו הדבורה.

הדבורה נמשכת לפרחים. ללב ליבם של הפרחים. כך אני רוצה להיות – לראות את הלב, את הטוב, את הרוחני באחרים. לא לשפוט אותם על העשבים. לראות את הלב שלי, ולנקות אותו מכל העשבים השוטים שמפריעים לצמח הבהקטי, אהבה, לגדול בתוכו. לחזור להיות אני.

לחזור… להיות… אני…

בבהגווד גיטה, קרישנה אומר לארג'ונה: "נטוש את כל האמונות הכוזבות, את כל הזהויות החיצוניות, את כל עשבי האגו וחזור ליחסי אהבה איתי, בהקטי. אני אגן עלייך. אל תירא."מאמרים נוספים מאת יוגה של אהבה

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר