גרגרי חומוס

גרגרי חומוס

ישנן דרכים רבות לבשל גרגרי חומוס. בסרטון זה נציג דרך פשוטה, קלה ובריאה לבישול חומוס. החומוס, בשילוב עם אורז מספק חלבון מושלם לגוף

חומרים:

 • 1 כוס גרגרי חומוס – מומלץ חומוס גדול לבן
 • מים
 • מלח, פלפל שחור, שמן – אפשרות

אופן ההכנה:

 1. מנקים את גרגרי החומוס על-ידי שטיפתם במים מספר פעמים, עד אשר המים נקיים.
 2. משרים את החומוס ב-3 כוסות מים במשך 12 שעות. (ניתן להשרות במשך הלילה ובבוקר לבשל).
 3. כאשר זמן ההשריה מסתיים, שוטפים את החומוס מספר פעמים.
 4. מעבירים את החומוס לסיר, מוסיפים מים בכמות תכסה את הגרגרים ומביאים לרתיחה. מעט לפני שהחומוס רותח נוצר קצף לבן – עלינו להוציאו בעזרת כף כיוון שהוא רעלי.
 5. כאשר המים רותחים, שופכים אותם ואחר-כך מכסים שוב את גרגרי החומוס במים נקיים. יש לחזור על פעולה זו שלוש פעמים. פעולה זו תגרום לחומוס להיות בריא יותר ותמנע את תופעות הלוואי הנפוצות הנובעות מאכילת חומוס כגון: נפיחות בבטן, גזים וכדו'. מי שמעוניין יכול גם לוותר על תהליך החלפת המים ופשוט להוציא את הקצף ולבשל את החומוס באותם המים.
 6. בהרתחה השלישית והאחרונה, מוסיפים מים אשר יכסו את הגרגרים 2 ס"מ ומבשלים על גבי אש גבוהה וכאשר המים רותחים מנמיכים את האש ומבשלים במשך שעה וחצי – שעתיים נוספות. מידי פעם כדאי לבדוק את החומוס שהמים לא התאדו יותר מידי ושהמפלס שלהם לא ירד מידי. במידה והמפלס ירד, יש להוסיף עוד מים.
 7. כעבור שעתיים ניתן לבדוק אם החומוס רך דיו על-ידי מעיכתו בין שתי אצבעות. כאשר הוא רך, מעבירים אותו לקערת רשת / מסננת על מנת להוציא את כל המים ומעבירים לקערה.
 8. ממתינים שהחומוס יתקרר מעט וכעת ניתן להוסיפו לתבשילי ירקות שונים, או לחכות שימשיך להתקרר ולהוסיף אותו לסלט, או להעביר אותו בבלנדר ולעשות ממנו ממרח חומוס.
 9. הצעה: ניתן להוסיף לגרגרי החומוס מעט פלפל שחור, מעט מלח, מעט שמן ופטרוזיליה ופשוט להוסיפו כתוספת לארוחת הצהריים.

בישול רוחני:

לבשל במסירותכחלק מיחסי האהבה עם האל, אנו מבשלים לו בשמחה מאכלים ערבים. בזמן הבישול, איננו חושבים על ההנאה שלנו אלא על הנאתו של אלוהים. האל, בחסדו, שמח לקבל את מנחתנו, ומעניק למזון איכות אלוהית מיוחדת שניכרת בטעמו. בעולם היוגה, מזון כזה נקרא פְּרַסָאד – חסד.

צפו בסרטון מאמרים נוספים מאת איטינג יוגה

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר