איך אפשר לדעת – עבר, הווה ועתיד?

איך אפשר לדעת – עבר, הווה ועתיד?

יוגה של אהבה"איך אפשר לדעת – עבר, הווה ועתיד? דרך הכתבים העתיקים של הוֵדוֹת. בהם יש חישובים אסטרולוגיים שנקראים בְּהרּיגוּ סַמְּהיתָא. מדע האסטרולוגיה הזה כל כך מושלם, מה שהיית בחיים הקודמים, מה שאתה היום ומה שתהיה בעתיד. את שלושת אלו אפשר לדעת." (שרילה פרבהופאדה)

זהו סיפור אמיתי שכתב אדם מאוד מיוחד. הוא אמריקאי שמטייל בעולם, הרבה בהודו, ומתרגל חיים רוחניים. פעם, הוא רצה לנסוע לנָאתְהדְוָאר ברָאגַ'סְתְהָאן, הודו. באותו זמן שהוא שהה שם, הוא רצה לבקר אסטרולוג מפורסם, שנמצא מרחק של כמה שעות נסיעה במדבר. האסטרולוג ידוע כבְּהרּיגוּ, כי הוא קורא את העתיד מהבְּהרּיגוּ סַמְּהיתָא (מדע לפי הוֵדוֹת שמנבא את העתיד).

לפי המסורת, היה קדוש בְּהרּיגוּ, שחשש שבתקופה הנוכחית להרבה אסטרולוגים לא יהיו את הכישורים הדרושים, אז הוא כתב את המפה האסטרולוגית של כל אדם; כולל עבר, הווה ועתיד. עותקים של המפות האלו נשמרים בבטחה בארבעה מקומות בהודו. כשאדם מבקר את בְּהרּיגוּ הוא רואה שכתוב במפה שלו שביום הזה הוא יבוא לקריאה אצלו. ולא רק את היום,אפילו כתובה גם השעה.

מעיירת נָאתְהדְוָאר הוא לקח מונית, ארבע שעות נסיעה במדבר. אחרי ארבע שעות הוא וחבר שלו הגיעו לכפר עתיק מאובק, בתוך מה שנראה כאילו באמצע שום מקום. "איך נמצא את הבְּהרּיגוּ במקום הזה? אין שילוט לרחובות או מספרי בתים." הוא שאל.

"האנשים המקומיים ידעו" חברו השיב. הוא פתח חלון ושאל נהג רִיקְשַׁה. הנהג ענה "הבית של הבְּהרּיגוּ הוא שני רחובות מכאן, בפינה."

בעודם נוסעים הוא ראה אדם זקן בלבוש הודי מסורתי, עומד מחוץ לבית, מסתכל לכיוונם.

"זה צריך להיות המקום." חברו אמר.

"כיצד אתה בטוח?" הוא שאל.

"כי הבְּהרּיגוּ מחכה לנו." הוא הצביע לכוון האיש הזקן. "זה כתוב במפה שלנו, שנגיע הבוקר."

כשעצרו, האיש הזקן בא לקבל את פניהם. "באתם בדיוק בזמן." הוא הזמין אותם להיכנס לבית קטן, והכניס אותם לחדר קטן מואר בעששית. היו שם תמונות של קדושים על הקיר. "זה הבְּהרּיגוּ מוּני" אמר החבר והצביע על תמונה של קדוש עם זקן לבן.

"בבקשה תכתוב את מקום הלידה, התאריך, והזמן." אמר האדם הזקן. ואז הוא שלף כמה ניירות מקופסת עץ, ביקש שיניח את ידו בנקודה כלשהיא על הנייר, והתחיל לעשות חישובים. הוא בחר בקפידה נייר עתיק מערימה אחרת, התיישב ישר והתחיל להקריא: "נולדת באמריקה. אביך מת כשהיית בן 17 ואימך כשהיית בן 47." הוא הביט בו בהפתעה. "עזבת את ארץ הולדתך כשהיית צעיר ומאז טיילת בעולם במשימה של המורה שלך. היית נשוי ויש לך בן אחד. לאחיך יש חיים קשים. כרגע הוא חי עם אשה, אבל הם לא נשואים. אתה תעזור לו מאוד. אתה עושה הרבה מדיטציה. כתבת לפחות חמישה ספרים עד עכשיו, ותכתוב עוד הרבה ספרים בעתיד. הבריאות שלך בד"כ טובה, כי אתה אוכל מזון פשוט. אבל אתה אוכל יותר מדי ממתקים. אתה צריך להפסיק לאכול ממתקים. אתה צריך להיזהר בנסיעה במכוניות. כמעט נהרגת בתאונה."

הוא היה המום. הכל היה נכון. "הוא פשוט קורא מה שבְּהרּיגוּ מוּני כתב." אמר החבר.

"לפני אלף שנה היית מלך עשיר. חילקת צדקה לבתי חולים, בתי ספר ומקדשים. בסוף חייך פרשת ליער והתפללת שבלידה הבאה תקדיש את חייך לאלוהים ותרגול רוחני. הלידה הזו היא תוצאה של המעשים והרצונות הקודמים שלך. תחייה עד גיל מבוגר ותמות מוות טבעי. לא ממחלה. כל החברים שלך יהיו אנשים טובים. אתה תבנה בית תפילה גדול, ליד מקום לגידול פרות, בית ספר לילדים ובית מחסה ליתומים. הרבה ילדים יבואו אליך. יותר מאוחר תעבוד בתחום הרפואה האיוּרוֵדית, תרקח תרופות ותתן אותם לאנשים. אנחנו מתקרבים לסוף הקריאה. כתוב שתבלה זמן בוְרינְדָאווַן. אתה מכיר את המקום הזה?"

" כמובן. אני כבר מבלה שם זמן רב." הוא השיב.

"מה אתה עושה כרגע?"

"יש לי פסטיבל גדול בפולין של רוחניות ותרבות הודית."

"אתה תיקח את זה לשלוש ארצות אחרות." הזקן אמר וסיכם את השיחה.

איך זה יקרה, הוא חשב לעצמו כשנפרדו ונכנסו למונית. הפסטיבל הוא ארוע של חדשי הקיץ שמתרחש כבר ביולי אוגוסט. איך תהיה אפשרות לעשות שני פסטיבלים, ומה לדבר על ארבע, בארבע ארצות שונות? הם נסעו משם לוְרִינְדָאווַן. הוא לא דיבר על הפגישה עם אף אחד, זו הייתה יותר מדי בלתי רגילה. אבל כשעשו קניות לפסטיבל הוא הזמין עוד פריטים נוספים – אולי מתישהו יזדקקו להם.

הוא נסע לפולין לארגן את הפסטיבל שם, ואחר כך לארגנטינה למסע הרצאות. שם פגש חבר שהזמין אותו לעשות שם פסטיבלים. " אבל הקיץ כל כך קצר…" הוא התחיל לומר.

החבר קטע אותו, "אתה לא זוכר, אבל כשחורף בפולין, קיץ פה."

"ולארגן את כל הציוד ייקח הרבה זמן."

"יש לי חבר שהתחיל תוכנית דומה קטנה יותר, בפרו ובוליביה. והוא יוכל לעזור."

הכל קרה כל כך מהר. הוא רק הגיע לארגנטינה וכבר התחייב לפסטיבל נוסף.

הוא נזכר במילים של הבְּהרּיגוּ הקשיש: "הכל כתוב בכוכבים, יום אחד תראה איך הכל מתגשם."מאמרים נוספים מאת יוגה של אהבה

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר