הרצאה: בהגווד גיטה 8.9-13

הרצאה: בהגווד גיטה 8.9-13

שיעור זה ניתן על-ידי דורית לובן ב- 3.5.2012, תל אביב | קובץ להורדה

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

8.9  על האדם להגות באישיות אלוה העילאי כיודע-כול, כקדום מכול, כשליט, כקטן מהקטן ביותר, כמקיים כול, כשורה מעבר לכל תפיסה חומרית, כבלתי נתפס, ותמיד כאישיות ייחודית. הוא מאיר כחמה ונשגב ומעבר לטבע החומרי.

8.10  אין ספק שמי שבשעת מותו קובע את אוויר-החיים בין שתי גבותיו, ובכוח היוגה ממקד מֶחשָבו במסירות מלאה ושוקע בזכירת האל, אכן יגיע אליו.

8.11  אנשים מלומדים בוודות אשר מבטאים את ההברה אוֹםּ-קָארַה והנם קדושים דגולים אשר מצויים בשלב הנזירות – אלה נכנסים לברהמן. מי שמבקש אחר שלמות שכזו מתרגל התנזרות ממין. עתה אסביר לך בקצרה את תהליך הגאולה.

8.12  במצב של יוגה מתבדל האדם כליל מפעילות החושים. הוא נועל את כל שערי חושיו, ממקד את מֶחשָבו בליבו, קובע את אוויר-החיים בקצה קודקודו, וכך מתבסס ביוגה.

8.13  מי שהגיע ליציבות בתרגול היוגה ומבטא את ההברה הקדושה אוֹםּ – צירוף האותיות העילאי – אם יהגה באישיות-אלוה בעת נוטשו את גופו, הרי שיגיע לכוכבים הרוחניים.מאמרים נוספים מאת יוגה של אהבה

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר