הרא קרישנה | בהגווד גיטה: פרק 2, פסוק 55

בהגווד גיטה: פרק 2, פסוק 55

שְׂרִי-בְּהַגַוָאן אוּוָאצַ'ה
פְּרַגַ'הָאתי יַדָא קָאמָאן  סַרְוָאן פָּארְתְהַה מַנוֹ-גַתָאן
אָתְמַנְי אֵוָאתְמַנָא תוּשְׁטַהּ  סְתְהיתַה-פְּרַגְ'נַֿס תַדוֹצְ'יַתֵא
שְׂרִי-בְּהַגַוָאן אוּוָאצַ'ה—אישיות אלוה העילאי אמר; פְּרַגַ'הָאתי—מוותר; יַדָא—כאשר; קָאמָאן—על התשוקות לעינוג חושים; סַרְוָאן—כולן; פָּארְתְהַה—הו בן פְּרּיתְהָא; מַנַהּ-גַתָאן—יצירי הדמיון; אָתְמַני—במצב הטהור של הנשמה; אֵוַה—אכן; אָתְמַנָא—באמצעות המיינד המטוהר; תוּשְׁטַהּ—מסופק; סְתְהיתַה-פְּרַגְ'נַֿהּ—שרוי בתודעה נשגבת; תַדָא—אז; אוּצְ'יַתֵא—נאמר.
תרגום
אישיות אלוה העליון אמר: הו פָּארְתְהַה, בשעה שאדם מוותר על שלל התשוקות לעינוג חושים, שאינן אלא יצירי הדמיון, ובשעה שתודעתו המטוהרת מוצאת את סיפוקה בעצמי בלבד, או אז נאמר שהוא שרוי בתודעה טהורה ונשגבת.
התעמקות
הבְּהָאגַוַתַם מאשש שמי ששרוי כולו בתודעת קרישנה, או בשירות מסור לאל, ניחן בכל מעלותיהם הטובות של החכמים והקדושים, בעוד שמי שאינו שרוי בנשגב משולל כל תכונה טובה. זאת משום שהוא מוצא מקלט בדמיונו. מכאן שנכון נאמר כאן שיש לוותר על מאוויי החושים, יצירי הדמיון. אי אפשר אמנם לרסן אותם באופן מלאכותי, אלא שפעילות בתודעת קרישנה מרגיעה אותם אוטומטית, ללא כל מאמץ נפרד. לכן ללא היסוס יש לעסוק בתודעת קרישנה, שהרי העיסוק בשירות מסור מרומם באחת לתודעה נשגבת. נשמה מתקדמת מסופקת תמיד בתוך עצמה ומבינה שהיא משרתת נצחית של אלוהים. עם הגיעה לנשגב היא לא מבקשת עוד להשביע את מאוויי החושים, שמקורם בחומרנות קטנונית; אדרבה, היא מאושרת תמיד במצבה הטבעי בשירות נצחי לאל.
Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר