הרא קרישנה | בהגווד גיטה: פרק 6, פסוק 11-12

בהגווד גיטה: פרק 6, פסוק 11-12

שׂוּצַ'וּ דֵשֵׂא פְּרַתישְׁטְהָאפְּיַה  סְתְהירַם אָסַנַם אָתְמַנַהּ
נָאתְי-אוּצְ'צְ'הְריתַםּ נָאתי-נִיצַ'םּ  צַ'יְלָאג'ינַה-קוּשׂוֹתְתַרַם

תַתְרַיְקָאגְרַםּ מַנַהּ קְרּיתְוָא  יַתַה-צ'יתְתֵנְדְרייַה-קְרייַהּ
אוּפַּוישְׂיָאסַנֵא יוּנְֿגְ'יָאד  יוֹגַם אָתְמַה-וישׂוּדְדְהַיֵא
שׂוּצַ'וּ—נקי; דֵשֵׂא—במקום; פְּרַתישְׁטְהָאפְּיַה—בהתקינו; סְתְהירַם—יציב; אָסַנַם—מושב; אָתְמַנַהּ—עבור עצמו; נַה—לא; אַתי—יותר מדי; אוּצְ'צְ'הְריתַם—גבוה; נַה—לא; אַתי—יותר מדי; נִיצַ'ם—נמוך; צַ'יְלַה-אַג'ינַה—עשוי מעור רך של צבי; קוּשַׂה—ומעשב קוּשַׂה; אוּתְתַרַם—בגד עליון; תַתְרַה—ואז; אֵקַה-אַגְרַם—בתשומת לב ממוקדת; מַנַהּ—את המיינד; קְרּיתְוָא—בעשותו; יַתַה-צ'יתְתַה—שולט במיינד; אינְדְרייַה—בחושים; קְרייַהּ—ובפעילויות; אוּפַּוישְׂיַה—ביושבו; אָסַנֵא—במושב; יוּנְֿגְ'יָאת—עליו לבצע; יוֹגַם—תרגול יוגה; אָתְמַה—הלב; וישׂוּדְדְהַיֵא—למען טיהור.
תרגום
כדי לתרגל יוגה צריך לפנות למקום מבודד. צריך לפרוש על הקרקע עשב קוּשַׂה ולכסותו בעור צבי ובבד רך. אל לו למקום המושב להיות רם מדי או נמוך מדי, ומן הראוי להתקינו במקום קדוש. על היוגי להתיישב עליו ישיבה יציבה ולתרגל יוגה למען טיהור הלב תוך שליטה במיינד, בחושים ובפעולות, ועל-ידי מיקוד המיינד בנקודה אחת בלבד.
התעמקות
"מקומות קדושים" הם אתרי עלייה לרגל. בהודו, היוגים, הדְבֵקים, מי שמחפשים אחר הנשגב, כולם עוקרים מבתיהם ומתגוררים במקומות קדושים, כגון פְּרַיָאגַה, מַתְהוּרָא, ורינדאוון, הְרּישִׁיקֵשַׂה והַרְדְוָאר. שם הם מתרגלים יוגה בבדידות, לגדותיהם של נהרות כמו היַמוּנָא והגנגס. אלא שלא תמיד זה אפשרי, בייחוד לא לבני ארצות המערב. אגודות היוגה למיניהן שבערים הגדולות צוברות אולי רווחים חומריים, אלא שאינן מתאימות כלל ליישום אמיתי של יוגה. מי שאינו שולט בעצמו ונפשו מוטרדת, לא יכול לעסוק בהגוּת. בבְּרּיהַן-נָארַדִייַה פּוּרָאנַּה נאמר שבקַלי-יוּגַה (התקופה או היוּגַה הנוכחית) חייהם של האנשים קצרים, הם אטיים בהבנה רוחנית, ותמיד מוטרדים מחרדות ודאגות שונות. משום כך מהווה זמרת שמו הקדוש של האל האמצעי המתאים ביותר להגשמה רוחנית.

הַרֵר נָאמַה הַרֵר נָאמַה  הַרֵר נָאמַיְוַה קֵוַלַם

קַלַוּ נָאסְתְי אֵוַה נָאסְתְי אֵוַה  נָאסְתְי אֵוַה גַתיר אַנְיַתְהָא

"בתקופה זו של מריבה וצביעות, זמרת שמו הקדוש של האל היא האמצעי היחיד לגאולה. אין דרך אחרת, אין דרך אחרת, אין דרך אחרת."
Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר