הרא קרישנה | בהגווד גיטה: פרק 8, פסוק 16

בהגווד גיטה: פרק 8, פסוק 16

אָ-בְּרַהְמַה-בְּהוּוַנָאל לוֹקָאהּ  פּוּנַר אָוַרְתינוֹ 'רְג'וּנַה
מָאם אוּפֵּתְיַה תוּ קַוּנְתֵיַה  פּוּנַר גַ'נְמַה נַה וידְיַתֵא
אָ-בְּרַהְמַה-בְּהוּוַנָאת—עד לכוכב בְּרַהְמַה-לוֹקַה; לוֹקָאהּ—מערכות הכוכבים; פּוּנַהּ—שוב; אָוַרְתינַהּ—חוזרים; ארג'ונה—הו ארג'ונה; מָאם—אלי; אוּפֵּתְיַה—בהגיעם; תוּ—אבל; קַוּנְתֵיַה—הן בן קוּנְתִי; פּוּנַהּ גַ'נְמַה—לידה נוספת; נַה—לעולם לא; וידְיַתֵא—מתרחשת.
תרגום
הו בן קוּנְתִי, העולם החומרי, מן הכוכב העליון עד לתחתון, כולו מקום של סבל — של לידה ומוות חוזרים ונשנים. אולם מי שזכה והגיע למשכני, לא ישוב עוד וייוולד.
התעמקות
כל היוגים — הקַרְמִי, הגְ'נָֿאנִי, ההַטְהִי וכו' — כולם חייבים בסופו של דבר להשיג את שלמות המסירות של בהקטי-יוגה, או תודעת קרישנה, אם ברצונם להגיע למשכנו הנשגב של קרישנה ולא לשוב עוד לעולם. גם מי שהגיעו לכוכבים החומריים העליונים, כוכביהם של האלים-למחצה, שבים ונופלים למחזוריות הלידה והמוות. אנשים מכוכבי הארץ מתעלים אמנם לכוכבים עליונים. אלא שמכוכבים אלה, כגון בְּרַהְמַלוֹקַה, צַ'נְדְרַלוֹקַה ואינְדְרַלוֹקַה — הם שבים ונופלים לאדמה. הקרבת הפַּנְֿצָ'אגְני-וידְיָא, אשר מומלצת בצְ'הָאנְדוֹגְיַה אוּפַּנישַׁד, מאפשרת למבצעה להגיע לבְּרַהְמַלוֹקַה. אלא שאם הלה לא פיתח שם תודעת קרישנה, הרי שישוב לאדמה. מי שמוסיפים ומתקדמים בתודעת-קרישנה בכוכבים העליונים, מתעלים בהדרגה לכוכבים גבוהים יותר, ובשעת חורבנו של היקום עוברים לממלכה הרוחנית הנצחית. בביאורו לבהגווד גיטה, מצטט בַּלַדֵוַה וידְיָאבְּהֻוּשַׁנַּה:

בְּרַהְמַנָּא סַהַה תֵא סַרְוֵא  סַמְפְּרָאפְּתֵא פְּרַתיסַנְֿצַ'רֵא

פַּרַסְיָאנְתֵא קְרּיתָאתְמָאנַהּ  פְּרַוישַׂנְתי פַּרַםּ פַּדַם

"ברהמה ודְבֵקיו, אשר שקועים בתודעת קרישנה מתמדת, עוברים עם חורבנו של היקום לעולם הרוחני, לכוכבים רוחניים שונים, לפי בחירתם."
Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר