הרא קרישנה | בהגווד גיטה: פרק 9, פסוק 20

בהגווד גיטה: פרק 9, פסוק 20

תְרַי-וידְיָא מָאםּ סוֹמַה-פָּאהּ פֻּוּתַה-פָּאפָּא
  יַגְ'נַֿיְר אישְׁטְוָא סְוַר-גַתיםּ פְּרָארְתְהַיַנְתֵא
תֵא פּוּנְּיַם אָסָאדְיַה סוּרֵנְדְרַה-לוֹקַם
  אַשְׂנַנְתי דיוְיָאן דיוי דֵוַה-בְּהוֹגָאן
תְרַי-וידְיָאהּ—יודעים את שלוש הוודות; מָאם—לי; סוֹמַה-פָּאהּ—לוגמים את עסיס הסוֹמה; פֻּוּתַה—מטוהרים; פָּאפָּאהּ—מחטאים; יַגְ'נַֿיְהּ—באמצעות קורבנות; אישְׁטְוָא—סוגדים; סְוַהּ-גַתים—כוכבי עדן; פְּרָארְתְהַיַנְתֵא—מבקשים אחר; תֵא—הם; פּוּנְּיַם—הצדיק; אָסָאדְיַה—לאחר שמגיעים; סוּרַה-אינְדְרַה—של אינְדְרַה; לוֹקַם—לעולם; אַשְׂנַנְתי—נהנים; דיוְיָאן—שמימיים; דיוי—בעדן; דֵוַה-בְּהוֹגָאן—מתענוגות האלים-למחצה.
תרגום
מי שלומדים את הוודות ולוגמים את עסיס הסוֹמַה, בבקשם אחר כוכבי עדן, סוגדים לי בעקיפין. לאחר שהם מיטהרים מחטאיהם כולם, הם נולדים על כוכבו הצדיק של אינְדְרַה שבעדן, ומתענגים שם בעונג שמימי.
התעמקות
המילה תְרַי-וידְיָאהּ מתייחסת לשלוש הוודות — סָאמַה, יַג'וּר ורּיג. ברהמנה שלמד את שלוש אלה נקרא תְרי-וֵדִי. בחברה מכבדים מי שדָבֵק בלימוד שכזה. אלא שלמרבה הצער, רבים הם מלוּמדי הוודות שאינם יודעים את מטרת לימודן הסופית. משום כך קרישנה מציג כאן עצמו כמטרתם הסופית של התְרי-וֵדִים. תְרי-וֵדִים אמיתיים מוצאים מקלט בכפות רגלי הלוטוס של קרישנה ומנסים לרצותו בשירות מסור. השירות המסור מתחיל בזמרת המַהָא-מנטרה הרא קרישנה, תוך ניסיון להבין את קרישנה כפי שהוא. למרבה הצער, מי שהופכים את לימוד הוודות למקצוע מתעניינים יותר בהקרבת מנחות לאלים-למחצה שונים, כגון אינְדְרַה וצַ'נְדְרַה. מכל מקום, מאמצם מטהרם ממידות הטבע הנחותות, והם זוכים ומתעלים למערכות כוכבים גבוהות, או לכוכבי עדן הידועים כמַהַרְלוֹקַה, גַ'נַלוֹקַה, תַפּוֹלוֹקַה וכו'. עינוג החושים שהם מוצאים שם גדול פי מאות ואלפים מזה שכאן.
Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר