כללי

אמונה באלוהים

אמונה באלוהיםכמה לא פשוט, כך סתם, להאמין באלוהים. אף על פי כן, אמונה באלוהים זה הדבר הטבעי ביותר לנשמה. זה ממש כמו שלתינוק אין דבר יותר טבעי מיחסים עם אמו. למאמר המלא »

מדיטציה

מדיטציהמדיטציה היא מרכיב עיקרי בתרגול בְּהַקְטי יוגה, יוגה של אהבה. כדי להבין את תפקידה המרכזי של המדיטציה ומה היא "עושה" לנו, עלינו להבין ראשית כל מה זה יוגה. למאמר המלא »

שְרִימַד בְּהָאגַוַתַם, לב הספרות הרוחנית ההינדואית – גם בעברית!

Sukadeva-Goswamiהשְרִימַד בְּהָאגַוַתַם הנו מקבץ של חכמה עתיקה מהתרבות ההינדואית, חכמה רלוונטית לכל אדם שוחר דעת באשר הוא, המחפש דרכים אחרות מהמוכר להיטיב עם חייו והחברה בה הוא חי למאמר המלא »

וידאו: מהו שדוחף אדם לפעול כנגד רצונו

וידאו: אלוהים הוא לא פטנט

נשיא המדינה מוצא עידוד ביזמה לכינון ועד אנשי רוח בישראל

rubi-rivlin-letterלכבוד גד לובן, קראתי בשימת לב את מכתבך, שניכר כי יצא מהלב. אני מוצא בו משב רוח מעודד, דווקא משום שנכתב כעת, בתקופה המאתגרת המונחת לפתחנו למאמר המלא »

לזכור את המוות

המבחן האחרוןהבוקר חשבתי על "ממנטו מורי", חפצים שאנשים השתמשו בהם במאות קודמות כתזכורת לעצם היותם בני תמותה. נוהג זה של מחשבה מתמדת על מותנו היה נפוץ באירופה למאמר המלא »

שמות האל

שמות האללאורך תקופות ארוכות בהיסטוריה האנושית, דתות שונות וזרמים רוחניים שונים עסקו במדיטציה או בתפילה הנושאת בתוכה את שם האלוהים. עם השנים בתוך תחומי היהדות למאמר המלא »

חיי משפחה רוחניים

חיי משפחה רוחנייםחיי משפחה בתודעה רוחנית הם הזדמנות פז להתקדם בדרך הבהקטי – אם הופכים את חיי המשפחה לאַשְׁרַם, למקום של תרגול רוחני. למאמר המלא »

מוסר וצדק ללא אלוהים

מוסר וצדק ללא אלוהים"אנשים סבורים כי ההצלחה בדתיות, פיתוח כלכלי, עינוג חושים וגאולה אינם מחייבים את קבלת סמכותו של אישיות אלוה. לפי דעתם, עקרונות דתיים נועדו ליצור אלוהים דמיוני... למאמר המלא »

צמחונות, אי אלימות וחיים רוחניים

צמחונות, אי אלימות וחיים רוחנייםדיאטה נטולת בשר חשובה מאוד למי שחפץ לצמצם את מקומו של האגו בחייו ולהתפתח רוחנית. דרך היוגה מלמדת שרק בתודעה טהורה, הנטולה מניעים חומריים למאמר המלא »

שבשמיים ובארץ

שבשמיים ובארץאחד אלוהינו שבשמיים ובארץ. אנו שרים זאת כל פסח. האם אנו יודעים מה הכוונה מאחורי משפט זה? היכן שוכן ריבונו של עולם? אם הוא אחד, איך הוא נמצא גם בשמיים וגם בארץ? למאמר המלא »

בשידור חי: הבהגווד-גיטה – אלוהים, אדם, ומה שביניהם‎

תאריך: יום רביעי, 18.3.2015
שעה: 20:00-21:00
מרצה: גונאוותר דאס

אפשר יהיה להגיב ולשאול שאלות במהלך ההרצאה (יינתן מספר טלפון לשליחת מסרונים).

מדריך לבחירות 2015

shyamantaka-jewelנשאלתי על-ידי חברים למי אני בוחר בבחירות המתקרבות. ראשית, אני מתכוון להצביע. זה חלק מהיותי אזרח בשיטת הממשל שאנו חיים בה כיום. למאמר המלא »

חלומות ומציאות

חלומות ומציאותלא מכבר, בעת נסיעתי ברכבת שמעתי שיחה בין שתי חיילות. הן דיברו מה יעשו כאשר יסיימו את שירותן הצבאי. כאשר דנו בעיניים בורקות ביום המחר, העתיד הקרוב והרחוק התמזגו יחדיו. למאמר המלא »

חיים רוחניים ויתושים

ורינדאווןזה עתה חזרתי מהודו עם כמה תובנות חדשות. נתחיל עם יתושים.
כל שנה, לרגל הנסיעה להודו, אני מצטייד בחומרים דוחי יתושים. יש מקומות בהודו שהיתושים בלתי נסבלים למאמר המלא »

וידאו: הבהגווד-גיטה – חכמה עתיקה לזמנים חדשים

הסיפור האלוהי – האחד הפך לרבים לצורך יחסים

מהא וישנובספרות הבְּהַקְטי, כמו בבהגווד גיטה ובמיוחד בשרימד בהאגותם, מתואר הסיפור האלוהי. הסיפור האלוהי מגובה בספרות זאת בדברי היגיון ודרכים מדיטטיביות להשגת וודאות ולהתנסות למאמר המלא »

אלוהים לוקח צד?

war-8לאלוהים יש בעיה. הבנים שלו, שטוענים שאוהבים אותו, נלחמים אח כנגד אח, ומבקשים ממנו שיהיה לצידם במאבק זה. למאמר המלא »

חמלה וסליחה לרעים ולסובלים – או – איך להתעלות מעבר לאי-שפיות שבחיים

חמלה וסליחה לרעים ולסובליםקַמְסַה היה מלך רשע. הרשע שלו נבע מטבעו הדמוני והאתיאיסטי למאמר המלא »

וידאו: החיים בורינדאוון – הכנת צ'פאטי בתנור בוץ (טאבון)

וידאו: החיים בורינדאוון – כוסות חד פעמיות מתכלות מחרס

"פרבהופאדה" במהדורה עברית חדשה

פרבהופאדהדמיינו לעצמכם את ניו יורק בסוף חורף 1966, רחוב בשכונת עוני מוכת אבטלה, סמים ואלכוהול. סאדהו הודי בן שבעים פוסע לבדו. לרגליו נעלי גומי הודיות... למאמר המלא »

מערב או מזרח – מבט אל פני היהדות

מערב או מזרח – מבט אל פני היהדותפעם שאלתי מורה רוחני מערבי המתרגל ומלמד אורח חיים מזרחי, על ההבדל שבין דתות המזרח לבין אלו שבמערב. טענתו הייתה שההבדל המהותי ביותר טמון בתפישת האלוהות עצמה. למאמר המלא »

למה אני?

lotus-flower-artהלו! מישהו שומע אותי? מישהו יכול לומר לי מה אני עושה פה? זאת אומרת, בשביל מה כל החיים האלה? של מי המשחק הזה? מה קורה פה? למאמר המלא »

על אגו וקנאה

על אגו וקנאהאגו כוזב הוא מצע לקנאה, רשת של קנאה. ובקנאה כל אחד מאיים עלינו. בגלל האינטרס המאוד מיוחד שבאנו אתו לעולם – להיות אלוהים, כל אחד מאיים עלינו. למאמר המלא »

רישיקש: הפגישה עם אמא גנגס – מתוך הספר "בעקבות הדרך"

בעקבות הדרךחזרנו באוטובוס לדלהי במטרה להמשיך משם לרישיקש. אני העדפתי לנסוע בדרך אחרת, לבקר את קמאל דיפ סינג ולראות את מקדש הזהב בארמיצר, אבל חוה לא רצתה להתעכב למאמר המלא »

ראם שטרן: הרצאה

lord-caitanya-sankirtanaברכות חמות לראם שטרן על הרצאתו בכנס הרוחניות והדת העכשווית שנערך ב-23.4 באוניברסיטת תל אביב. למאמר המלא »

בהקטי היא המטרה העליונה של אשטנגה יוגה

ב.ק.ס איינגרבהקדמה לספרו של דר' אדוין בריאנט -
The Yoga Sūtras of Patañjali, אומר ב.ק.ס איינגר: בהקטי היא המטרה העליונה של פַּתַנְגַ׳לה יוֹגַה. למאמר המלא »

בין דת ליוגה, או בין דת חומרית לדת רוחנית

cause-of-all-causesהבְּהַגַוַד גִיתָא מפרידה בין דת תחת מידות הטבע, לדת שמעבר למידות הטבע. דת תחת מידות הטבע היא דת המבוססת על מגוון של מניעים אנוכיים בדרגות שונות. למאמר המלא »

הכמיהה אל הנצח והאושר

שׂוּקַדֵוַה גוֹסְוָאמיב – 26 לחודש מרץ התקיים ברחבי הארץ יום המדע הישראלי. מטרתו של היום הייתה לקרב את הציבור אל המדע, לחשוף אותו אל התגליות של החקר הישראלי ולעודד לימודי מדעים. למאמר המלא »

לשבור את החומה – הצצה לפרק הראשון מתוך הספר "בעקבות הדרך"

בעקבות הדרךלפני הנסיעה נפגשתי עם יובל. "העולם הזה," אמר לי, "הוא כמו 'גן השבילים המתפצלים' של בורחס. למאמר המלא »

על משכבי בלילות

קרישנה והגופיות שטים בסירהכאשר אני קורא את שיר השירים אני מוצא בו שני היבטים, או שני נושאים עיקריים שבהם דן המלך שלמה בצורה ספרותית ופיוטית. למאמר המלא »

אשרי המאמין

maha-vishnuלא מכבר שמעתי בחור הנחשב לאינטליגנט מסביר שטיפשות היא בעידן המודרני להאמין באלוהים. מיד הוא נשאל למה ישנם דתיים רבים המחזיקים בתארים אקדמיים מכובדים. למאמר המלא »

למה דווקא ארג'ונה?

קרישנה וארג'ונה בשדה הקרבהבהגווד גיטה מתרחשת בשדה הקרב של קוּרוּקְשֵׁתְרַה, קרישנה האל וארג'ונה הלוחם ישובים על מרכבה וצופים על שדה הקרב. למאמר המלא »

הזכות לשאול

הזכות לשאוליום שישי בצהריים, אני על הכביש, נוסע לבד, נהנה מהשקט, משני צדי הכביש שדות העמק הערומים נפרשים עד להרים. חלקם הגדול נזרעו לאחרונה וכשהגשם יגיע, לאט לאט... למאמר המלא »

וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר