וידאו: האם אלוהים הוא זכר או נקבה?

וידאו: האם אלוהים הוא זכר או נקבה?

רָאדְהָאנת סְוָאמי עונה על השאלה הגדולה, האם אלוהים הוא זכר או נקבה, על-פי הספרות ההודית העתיקה – תוך השוואה והקבלה לדתות השונות.

בעולם זה, בו אנו חיים ורואים, בסיס הבריאה הינם זכר ונקבה. אפילו בצמחים יש את האבקנים. וכיצד האבקנים מופרים?
על-ידי עקרון הזכר והנקבה.

אצל הדגים, הזוחלים, החיות, הציפורים ובכל מיני החיים והגזעים של האנושות כולה, עקרון הבריאה מבוסס על זכר ונקבה. והעונג הגדול ביותר שאנשים בדרך-כלל מחפשים בעולם זה, הינו מערכת יחסים בין זכר לנקבה.

אם כך, האם לעקרון הזכר והנקבה קיים מקור? האם לחוויית העונג בין זכר לנקבה וחווית היצירה דרך עקרון הזכר והנקבה, ישנו מקור?

על-פי הוֵדוֹת, כן. העקרון הזה קיים באלוהים. מכיוון שבסופו של דבר, אלוהים הוא זכר ונקבה גם יחד.

יש את לַקְשְׁמִי ונָארָאיַנַה. סִיתָא וראמה. רָאדְהָא וקרישנה. פָּארְוַתִי ושיווה.

האמת המוחלטת העליונה – הוא אחד. אבל לאמת המוחלטת ישנו גם טבע זכרי וגם טבע נקבי. והאהבה בין הטבע הזכרי של אלוהים לטבע הנקבי, או רָאדְהָא וקרישנה – היא האהבה המקורית.

מכיוון שאצל אלוהים קיימת אהבה שכזו, בעולם זה, אשר הינו השתקפות של המציאות הרוחנית, המאפיין המרכזי של הולדה וחיים הוא עקרון הזכר והנקבה.

רָאדְהָא היא האמא העילאית של כל ישויות החיים. קרישנה הוא האבא העילאי של כל ישויות החיים. ולמעשה הטבע הזכרי והנקבי באלוהים אינו בולט ביותר רק בקרב הכתבים והמסורת ההינדית אלא גם בקרב המסורת המערבית, בהיבטיה המיסטיים.

במסורית הקבלית השכינה נחשבת לכלתו של השבת. ההיבט הנקבי של אלוהים באיסלאם פעמים רבות נחשבת לפטימה. רבות בחיים אנחנו נוהגים לומר "אמא טבע" ואלוהים הוא האב.

אם כן, על-פי הספרות הוֵדית הפן הנקבי של אלוהים הוא מקור לכל החמלה, האהבה, הדאגה, האכפתיות.

הפן הגברי של אלוהים הוא המקור לכל הכוח, המקור לכל החכמה… והאיחוד בין האיכות הזכרית של אלוהים לאיכות הנקבית שלו, זו הבנת אלוהים מושלמת. וייתכן שמכיוון שלדתות רבות כיום אין מספיק הבנה לגבי הפן הנקבי של אלוהים
אפילו בשם הדת הן ניחנות בחוסר חמלה, חוסר אכפתיות, חוסר דאגה. נמצא יותר התכווננות לכוח, לשליטה…

בפילוסופיה הסינית יש את היִין והיאנג – ההפכים אשר מושכים אחד את השניה. כיצד הכול מבוסס על ההפכים הללו.

אם כן, הפן הזכרי והנקבי של האל הם אכן הבסיס הראשוני ביותר של בהקטי.

ובקרב קתולים רבים ונוצרים שונים יש את מריה וישוע. ופעמים רבות הם מתקרבים לישוע, ראשית על-ידי בקשת ברכה וחמלה ממריה. שוב, ההיבט הזכרי והנקבי של האלוהות.

האלוהות הנשית טבועה בכל המסורות הדתיות. ואני חש שזה חשוב ביותר שאנשים ישובו להבין מה היא האלוהות באמת.מאמרים נוספים מאת יוגה של אהבה

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר