חג שמח ושנה טובה

חג שמח ושנה טובה

יוגה של אהבהחג שמח ושנה טובה.

למען שלא נעבור לסדר היום על איחולים חשובים אלו, חשבתי להעמיק קצת בהם.

כדי שהחג יהיה שמח, אנא, חישבו על שמחתם של האחרים ונסו לתרום לשמחה זו. שמחה אמיתית לא תבוא ממילוי הכרס, אלא מראיית האחר ומרציית טובתו. מן הראוי לאחל גם למסכנים שבינינו חג שמח. נסו לאחל זאת גם לפרות ולתרנגולות. הן תעבורנה את החג בפחות מסכנוּת אם לא תמצאנה עצמן על שולחן הסועדים. כדי לסעוד על בשרן ולהתענג עליו, חייב האדם לאטום את ליבו ולא לראות את סבלן. אטימות זאת לא תורמת לשנה טובה יותר – עבורו ועבורן.

צעירים מאמינים לעיתים שהזמן לטובתם – בעתיד אני אהיה יותר… המבוגרים כבר יודעים שהחיים הם לא קייטנה והם נגמרים לא טוב. מכאן שהעולם בשנה הבאה לא יהיה יותר טוב. העולם הוא רע בגלל שהאנוכיות חוגגת וגוברת בו מרגע לרגע. לכן אין טעם לאחל למה שלא יקרה בדרך זו. אך אם נלמד לא לצפות שהעולם יהיה טוב יותר עבורנו, אם נלמד לא לבנות את אושרנו על החיצוני, כי אם נלמד לבנות אותו על חתירתנו לשלמות פנימית – מובטח לנו שעולמנו ועולמם של אלה שיזכו להיות איתנו, יהיה טוב יותר. שמחה פנימית היא בידינו. גם שיפור העולם אפשרי – אך רק מתוך שינוי הלב.

לכן איחולי שנה טובה אמיתית הם איחולים לעבודה וצמיחה רוחנית. זאת אנו מאחלים עם כול הלב, בליווי תפילה שקרישנה יעזור ויגשים איחולים אלו – לכול חברינו ויקירינו.מאמרים נוספים מאת גוּנָאוַתַר דָאס

מורה לבהקטי יוגה ולפילוסופיה של היוגה.

כתיבת תגובה

Bookmark and Share
וידאו
מהי מטרת החיים?
שיחה על הצורך הבסיסי של כל בני האדם - לאהוב ולהיות אהוב
עולם מעבר לשמים
קליפ תמונות מוורינדאוון - הודו, המלווה בשירו של מייקל קסידי
פרות שמחות
ארגון "הגנה על פרות" בהודו דואג לפרות ושוורים פצועים בדרך מיוחדת במינה
הרשמה לניוזלטר